День українського добровольця, 100-річчя Холодноярської республіки
Інформація
Красногорівського ЗЗСО І-ІІ ступенів №4 ім.В.Чорновола
про відзначення
Дня українського добровольця, 100-річчя Холодноярської республіки
З нагоди відзначення Дня українського добровольця та з метою подальшого зміцнення патріотичного духу в учнів, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань в Красногорівському ЗЗСО І-ІІ ст.№4 ім.В.Чорновола пройшли такі заходи:
• інформаційні хвилинки для учнів
• години спілкування
• конкурси малюнків «Вони захищають країну»
Вітчизна, як і рідна мати – це наша доля, яка дісталася нам у спадок на всі випробування, на безперервну щоденну працю і свята. Хвилиною мовчання вшанували добровольців, які з перших днів АТО/ООС сміливо захищали східний кордон України та не повернулися до рідних домівок.
5 квітня 1919 р. у Мотронинському монастирі було проголошено Холодноярську Республіку. Це місце стало осередком українського повстанського руху проти загарбників (німецьких окупантів, російських "білих" і "червоних" інтервентів), який очолювали брати Чучупаки.
Інформація
Красногорівського ЗЗСО І-ІІ ступенів №4 ім.В.Чорновола
про відзначення
100-річчя Холодноярської республіки
В Красногорівському ЗЗСО №4 пройшли заходи щодо 100-річчя Холодноярської Республіки, а саме:
• виховні години серед учнів 7-9 класів;
• презентація «І повіяв огонь новий... До річниці Холодноярської Республіки»
Однією з перших клітин організації у Холодному Яру став відділ самооборони с. Мельники, який на прохання ігумені Мотрониного монастиря створив і очолив місцевий вчитель Олекса Степанович Чучупак.
Мета формування - захист скарбів монастиря від російських дезертирів, які тікали із фронтів Першої світової додому. Чисельність першого мельничанського відділу самооборони становила 22 козаки. Холодноярська Республіка проіснувала до 1922 року, коли більшовики обманом заманили холодноярських отаманів в засідку. Проте, навіть у полоні, в стінах Київської в'язниці, ватажки повстанців перебили охорону, захопили зброю і спробували звільнитись. Під час нерівного бою, всі вони загинули смертю героїв.
Герої не вмирають! Слава Україні!