Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Профілактика педикульозу в закладі освіти

Date: 4 грудня 2020 о 07:06

Профілактика педикульозу в закладі освіти

З початком нового навчального року актуальності набуває тема профілактики педикульозу в навчальних закладах. Пік захворюваності на педикульоз в навчальних закладах припадає на осінній час. Профілактика педикульозу в у дітей необхідна.

Педикульоз (або вошивість) – це паразитування вошей на тілі людини. Воші живляться кров’ю людини і є носіями небезпечних інфекцій. Розповсюдження вошей відбувається при безпосередньому контакті людей, особливо за умови їх скупчення: у транспорті, на вокзалах, на ринках, у басейнах, в організованих колективах. Особливо швидко педикульоз розповсюджується у дитячих колективах при спільному користуванні гребінцями, головними уборами, одягом, постіллю, при зберіганні всіх речей разом. При значній вошивості паразити можуть переповзати по речах. Діти, повертаючись додому із школи, можуть стати джерелом розповсюдження педикульозу для інших. З метою запобігання поширенню педикульозу, а також виявлення його вогнищ в організованих дитячих колективах необхідно в плановому порядку регулярно проводити огляди дітей. Відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.1994 № 38 «Про організацію та проведення заходів по боротьбі з педикульозом» огляд проводиться з наступною періодичністю: для учнів загальноосвітніх шкіл та профтехучилищ - проводить медперсонал із залученням вчителів після кожних канікул за показаннями й вибірково.

При виявленні ознак педикульозу (життєздатних чи нежиттєздатних вошей та гнид) дитину ізолюють та повідомляють про це батьків. Медичний працівник проводить з батьками інструктаж щодо обробки (дезінсекції), застосування педикулоцидiв, правил техніки безпеки та особистої гігієни. Також з дітьми та їх батьками проводять бесіди на тему паразитарних хвороб та їх поширення.

Педикульоз відноситься до захворювань, яким легше запобігти, ніж долати його наслідки. Усі зазначені заходи направлені на збереження здоров’я дітей та дорослих. Своєчасний огляд дозволяє виявити проблему, локалізувати вогнище, вжити відповідних заходів та уникнути проблем зі здоров’ям дитини.

Що робити батькам, якщо у дитини виявлений педикульоз?

• звернутися до лікувально-профілактичного закладу за консультацією;
  • використовувати для лікування засоби, котрі порадить лікар;
  • важливо дотримуватися інструкції із застосування того чи іншого препарату та слідкувати за терміном його придатності;
  • при виявленні вошей на будь-якому ступені розвитку (яйце, личинка, доросла воша) дезинсекцію проводять одночасно, знищуючи вошей безпосередньо як на голові, тілі людини, так і на його білизні, одязі (протягом 1 доби);
  • необхідно оглянути та при необхідності, обробити всіх членів вашої родини;
  • повідомити щодо ситуації медичного працівника закладу освіти, який відвідує дитина, для проведення у ньому комплексу протипедикульозних заходів;
  • через 7-10 днів провести повторну протипедикульозну обробку.

Що не слід робити?

• Використовувати препарати від вошей, котрі призначені для тварин. Вони можуть бути токсичними і подразнювати шкіру голови.
  • Засуджувати людей, які постраждали від вошей і їхні сім’ї. Педикульоз може виникнути в будь-якому середовищі незалежно від економічного статусу і рівня гігієни. Поширений осуд пацієнтів, у яких діагностовано воші, є основною причиною відсутності обміну інформацією і, отже, ускладнює вжиття заходів по лікуванню і профілактиці цих паразитів в значній мірі.

Профілактика

• дотримання правил особистої гігієни (регулярне миття тіла, зміну білизни з відповідним пранням, щоденне розчісування волосся тощо);
  • користування тільки своїм рушником, гребінцем, головним убором та білизною;
  • систематичне очищення верхнього одягу, головних уборів, прання та прасування постільної білизни при високій температурі;
  • дотримання чистоти приміщень та його систематичного прибирання.

Comments:
Only authorized users can leave comments.